Распоред

АБА  1 30.09.2016 Петок Црвена Звезда-МЗТ Скопје
АБА 2 04.10.2016 Вторник МЗТ Скопје-Партизан
АБА 3 06.10.2016 Четврток Цедевита-МЗТ Скопје
АБА 4 09.10.2016 Недела МЗТ Скопје-Цибона
ЕУРОКУП 1 12.10.2016 Среда Лиеткабелис-МЗТ Скопје
АБА 5 16.10.2016 Недела Задар-МЗТ Скопје
ЕВРОКУП 2 19.10.2016 Среда МЗТ Скопје- слоб.
АБА 6 23.10.2016 Недела МЗТ Скопје-Карпош 
ЕВРОКУП 3 26.10.2016 Среда МЗТ Скопје-Цедевита
АБА 7 30.10.2016 Недела Мега Лекс-МЗТ Скопје
ЕВРОКУП 4 02.11.2016 Среда Нижни Новгород-МЗТ Скопје
АБА 8 06.11.2016 Недела МЗТ Скопје-Унион Олимпија
ЕВРОКУП 5 09.11.2016 Среда МЗТ Скопје-Гран Канарија
АБА Лига 9 13.11.2016 Недела Крка-МЗТ Скопје
ЕВРОКУП 6 16.11.2016 Среда МЗТ Скопје-Лиеткабелис
АБА 10 18.11.2016 Петок МЗТ Скопје-ФМП Железник
ЕВРОКУП 7 23.11.2016 Среда МЗТ Скопје слобод.
АБА 11 27.11.2016 Сабота Игокеа-МЗТ Скопје
ЕВРОКУП 8 30.11.2016 Среда Цедевита-МЗТ Скопје
АБА 12 03.12.2016 Сабота МЗТ Скопје-Будучност
ЕВРОКУП 9 07.12.2016 Среда МЗТ Скопје-Нижни Новгород
АБА Лига 13 10.12.2016 Сабота Морнар-МЗТ Скопје
ЕВРОКУП 10 14.12.2016 Среда Гран Канарија-МЗТ Скопје
АБА 14 17.12.2016 Сабота МЗТ Скопје-Црвена Звезда
АБА 15 26.12.2016 Понеделник Партизан-МЗТ Скопје
2017   2017 2017 2017
АБА 16 02.01.2017 Понеделник МЗТ Скопје-Цедевита
ЕУРОКУП 1 04.01.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 17 07.01.2017 Сабота Цибона-МЗТ Скопје
ЕУРОКУП 2 11.01.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 18 14.01.2017 Сабота МЗТ Скопје-Задар
ЕУРОКУП 3 18.01.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 19 21.01.2017 Сабота Хелиос-МЗТ Скопје
ЕУРОКУП 4 25.01.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 20 28.01.2017 Сабота МЗТ Скопје-Мега Лекс
ЕУРОКУП 5 01.02.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 21 04.02.2017 Сабота Унион Олимпија-МЗТ Скопје
ЕУРОКУП 6 08.02.2017 Среда ТОП 16 фаза
АБА 22 11.02.2017 Сабота МЗТ Скопје-Крка
КУП НА РМ   16.02.2017 Четврток  
КУП НА РМ   17.02.2017 Петок  
КУП НА РМ   18.02.2017 Сабота  
КУП НА РМ   19.02.2017 Недела  
АБА 23 21.02.2017 Вторник ФМП-МЗТ Скопје
АБА 24 25.02.2017 Сабота МЗТ Скопје-Игокеа
3kozuvcanka logo.jpg4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и осум титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: АСНОМ БР.1, 1000 Скопје

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page