Трчај брзо, шутирај прецизно и освои дуксер, шал, капа и ракавици од „Цедевита“!

2017 12 Фев

Како и на најголемиот број домашни натпревари сезонава и на денешното кошаркарско матине против Крка (12 часот) во соработка со „Цедевита“ ќе организираме наградна игра на полувремето во која тројца најсреќни гледачи ќе се натпреваруваат за првата награда, а тоа е дуксер, шал, капа и ракавици со логото на нашиот спонзор.

За разлика од претходните средби, кога избраните од трибините само шутираа од далечина, овој пат тие ќе се натпреваруваат во брзина и во умешност. Среќните гледачи ќе трчаат најбрзо што можат од едниот до другиот крај на теренот и нивна цел е да постигнат три коша без разлика од која позиција. Најбрзиот ќе ја добие главната награда, а утешни пакети со производи на „Цедевита“ ќе има и за останатите двајца натпреварувачи.

Влезниците за овој натпревар се веќе во продажба, а ќе може да се купат на билетарницата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и онлајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и осум титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: АСНОМ БР.1, 1000 Скопје

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page