Известување

2015 18 Јун

Ве известуваме дека кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром АД Скопје и официјално ќе можете да го следите на социјалната мрежа Фејсбук преку линкот https://www.facebook.com/pages/KK-MZT-Skopje-Aerodrom/862425437165009 .
Сите информации и новости поврзани со КК МЗТ Скопје Аеродром отсега и официјално ќе бидат презентирани и на најпопуларната социјална мрежа.

За страниците кои недозволено го користат името КК МЗТ Скопје Аеродром, како и неговите фотографии и видео материјали, и кои во име на кошаркарскиот клуб соопштуваат информации кои не се официјални информации на МЗТ Скопје Аеродром е покрената постапка за нивно отстранување или веќе се отстранети.

Актуелниот македонски шампион покрај официјалниот сајт www.mztskopjeaerodrom.mk , официјално е застапен и на социјалните мрежи:
Youtube:
https://www.youtube.com/user/BlueWhiteAerodrom

Twitter:   https://twitter.com/kkmztskopje

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page