Пуштени се во продажба билетите за утрешниот меч со Мега Бемакс!

2017 04 Ное

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром би сакал да ја информира спортската јавност кај нас дека во продажба се пуштени влезниците за средбата против Мега Бемакс, која утре (недела) од 19 часот ćе се одигра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ и тоа во рамки на 7. коло од АБА-лигата.

Цената на билетите за овој исклучително важен натпревар за нашиот тим изнесува 100 (сто) денари, а истите може да се купат на касата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и онлајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

МЗТ Скопје Аеродром ги кани сите навивачи, симпатизери и спортски вљубеници кај нас да дојдат во „Јане Сандански“ и да им го дадат потребниот ветер в грб на избраниците на тренерот Александар Тодоров. Така шансите да се дојде до посакуваниот триумф ќе ни бидат далеку поголеми.

4 Uni Banka.jpgGjorgievi logo2 mk za sajt.jpgNeuromedika za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page