• Новости
  • Настани
  • Статистика
  • Галерија
  • Видеа

Милтон Џенингс нов играч на МЗТ Скопје Аеродром

Шампионот добива засилување под кошевите како замена за Марко Пајиќ.

Повеќе

Ненад Зивчевиќ потпиша за МЗТ Скопје

МЗТ Скопје Аередром потпиша едногодишен договор со Ненад Зивчевиќ. Зивчевиќ (202см, 28г)

Повеќе

Старт на подготовките на МЗТ Скопје

Тимот на МЗТ Скопје Аеродром стартуваше со подготовките за новата сезона. Стручниот штаб кој го сочинуваат тренерот Змаго Сагадин заедно со помошниците Александар Јончевски, Боби Митев како и кондициониот тренер Златко Јанакиевски денеска во 10.00 часот го одржа и првиот тренинг. 

Повеќе

< August 2014 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Нема настани за овој ден.

АБА ЛИГА 2012/2013

Дрес
Име и Презиме
Нат
Мин
2П-%
3П-%
1П-%
Ск
Ас
ППН
34
Кејд Дејвис
12
28.4
65.9%
35.2%
70.6%
3.7
1.5
11.6
19
Урош Николиќ
12
16.7
37.2%
0.0%
54.3%
4.8
0.3
6.4
10
Дамјан Стојановски
12
28.7
53.6%
26.5%
84.4%
4.8
1.3
10.5
6
Никола Оташевиќ 4
22.8
40.0%
18.2%
50.7%
2.8
3.8
4.0
15
Ѓорѓи Чековски
12
28.7
53.7%
26.5%
50.0%
6.3
2.1
10.0
13
Кирил Николовски
10
11.8
45.5%
33.3%
80.8%
2.7
0.1
4.1
42
Стефан Поповски 2
3.5
100%
0.%
100.%
0.5
0.0
2.0
32
Борис Бакиќ
11
24.7
48.4%
32.1%
68.0%
2.8
1.9
6.7
4
Огнен Стојановски
9
15.6
44.4%
25.0%
50.0%
1.3
1.3
4.0
11
Тодор Гечевски
10
21.9
49.2%
31.4%
78.6%
4.8
1.5
11.9
7
Тони Грнчаров
5
9.8
0.0%
37.5%
0.0%
0.6
0.3
1.8
24
Горјан Марковски
8
4.6
0.0%
40.0%
0.0%
0.8
0.2
0.8

 

Нат- Одиграни натпревари
Мин-Минути по натпревар во просек
2П-% - Процент на реализација за 2 поени
3П-% -Процент на реализација за 3 поени
1П-%- Процент на реализација аз 1 поен
Ск- Просек на остварени скокови по натпревар
АС-Просек на остварени асистенции по натпревар
ППН-Просек на остварени поени по натпревар